Що для вас означає слово “безпека”?

З цього запитання учасникам почався вчорашній воркшоп Safeguarding policy. Для когось – це укриття, а для декого – впевненість у завтра. Хтось відчуває безпеку, як спокій, а інший – як повагу в соціумі. Я почула такі різні відтінки давно знайомого терміну. Особисто для мене безпека – це люди. Вони є як осередком безпечного простору, так і, на жаль, навпаки.

Саме для цього ми разом з колегами фонду Save the Children in Ukraine продовжуємо працювати над створенням політик, що запобігають шкоді, яку можна заподіяти діткам. 

Вчорашня зустріч була присвячена допрацюванню драфту політик безпеки і є продовженням роботи над досягненням спільного бачення у цьому напрямі. Вона об’єднала експертів МОН, педагогів та представників управління освітою, громадських організацій для обміну ідеями щодо захисту дітей. Наразі 7 закладів дошкільної освіти з усієї України беруть участь у пілотному проєкті щодо імплементації механізмів реагування на жорстоке поводження з дітьми.

Чого вдалося досягнути?

📌Спільно розробили та покращили Політику захисту дітей у сфері розвитку та догляду за дітьми раннього віку (РДДРВ)

📌Провели інтерактивний семінар для зацікавлених осіб з метою обміну інформацією, аби почути побажання кожного учасника 

📌Досягли спільного розуміння проблем, пов’язаних із захистом дітей

📌Сформували чіткі задачі на найближчий час в рамках проєкту

Треба додати, що зустріч була дуже емоційною. Я відчула наскільки важливий цей проєкт для учасників, і як плідно кожен і кожна готовий працювати над удосконаленням системи. А такий напрям думок означає одне: попереду багато роботи, але ми готові.

Підсумковий настрій — це відчуття єдності та впевненість, що ми разом зможемо створити безпечне та щасливе середовище для наших карапузів. Нехай цей воркшоп стане початком багатьох позитивних змін у системі дошкільної освіти!

Залишити відповідь

Ім'я *
Email *
Сайт